Żaluzje aluminiowe 16/25mm

cena netto 76.00  + vat 23%

Żaluzje aluminiowe to jeden z najstarszych z dostępnych systemów osłonowych do okien. Dzięki zmianom, jakie w nich zaszły na przestrzeni tych kilku lat, nadal wzbudzają duże zainteresowanie. I to nie tylko poprzez walor dekoracyjny we wnętrzu ale również ze względów funkcjonalnych są ciekawym systemem osłonnym. Szczególnie warto zainteresować się żaluzjami gdy nasze wnętrze ma być w stylu industrialnym lub nowoczesnym.

Niewiele jest przesłon okiennych tak dobrze znanych i od dawna stosowanych, jak żaluzje aluminiowe. Niegdyś, gdy okna posiadały dwie szyby, to właśnie one były montowane pomiędzy nimi i służyły nam przez długie lata. Aktualnie najczęściej montowane okna PCV mają już inną budowę, lecz żaluzje nadal z powodzeniem się w nich komponują.

Żaluzje aluminiowe można uznać ze jedne z najtrwalszych i najbardziej uniwersalnych. Pasują niemal do każdego standardowego okna, występują w bardzo wielu rozmiarach, również lamele mają delikatną oraz mocną budowę – ich szerokość można dobierać do potrzeb.

W tej chwili wybór koloru żaluzji jest ogromny. Poza różnorodnymi standardowymi odcieniami występują również lamele specjalne tzn. perforowane, szczotkowane oraz drewnopodobne. Żaluzje aluminiowe w większości wyposażone są w mechanizm samohamujący.

Klasyczna żaluzja pozioma aluminiowa z delikatnymi lameli o szerokości 16 mm lub 25 mm. Żaluzja pozioma to najbardziej uniwersalna osłona wewnętrzna. Możliwość regulowania i podnoszenia nachylenia lameli służy dowolnej regulacji dopływu naturalnego światła do wnętrza. Standardowo żaluzja podnoszona jest za pomocą sznurka, obrót lameli odbywa się za pomocą pokrętła. Żaluzja chroni także pomieszczenie przed nagrzewaniem oraz pozwala na właściwą cyrkulację powietrza. Zapewnia prywatność pozwalając ukryć się przed widokiem z zewnątrz nie tracąc przy tym na ilości dopływającego przez lamele światła.

Cechy żaluzji aluminiowych

Wśród najważniejszych cech wymienić należy:

  • dużą lekkość,
  • delikatność i fakt, iż nie zwracają na siebie uwagi,
  • duży stopień możliwości zaciemniania pomieszczenia przez wzgląd na szczelność zsuniętych lameli,
  • doskonałą ochronę przed letnim przegrzewaniem się pomieszczeń,
  • dużą trwałość i łatwość w czyszczeniu – można je myć wodą i innymi środkami czyszczącymi,
  • możliwość zamontowania napędu elektrycznego, który znacząco ułatwi sterowanie i wpłynie na komfort korzystania z żaluzji.

Sposób montażu:

  • na skrzydle okiennym
  • we wnęce przyszybowej

Pasują niemal do każdego wnętrza, ich neutralny kolor nie koliduje wizualnie z wyposażeniem pomieszczeń. Polecamy je osobom praktycznym, dbającym o wygodę, funkcjonalność i ceniącym komfort użytkowania.

Wybierz swój wymarzony kolor:

Zobacz jakie to proste

 

Pragniemy poinformować Cię, że Zgodnie z art. 13 ust. 1−2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27.04.2016 (tzw. RODO), zapewniamy bezpieczeństwo danym, które są przetwarzane w ramach działania naszej strony. Klikając „Akceptuję” lub zamykając okno, zgadzasz się na warunki przetwarzania swoich danych osobowych wyrażone w Polityce prywatności