Żaluzje aluminiowe 50mm

cena netto 125.00  + vat 23%

Żaluzje aluminiowe to jeden z najstarszych z dostępnych systemów osłonowych do okien. Dzięki zmianom, jakie w nich zaszły na przestrzeni tych kilku lat, nadal wzbudzają duże zainteresowanie. I to nie tylko poprzez walor dekoracyjny we wnętrzu ale również ze względów funkcjonalnych są ciekawym systemem osłonnym. Szczególnie warto zainteresować się żaluzjami gdy nasze wnętrze ma być w stylu industrialnym lub nowoczesnym.

Niewiele jest przesłon okiennych tak dobrze znanych i od dawna stosowanych, jak żaluzje aluminiowe. Niegdyś, gdy okna posiadały dwie szyby, to właśnie one były montowane pomiędzy nimi i służyły nam przez długie lata. Aktualnie najczęściej montowane okna PCV mają już inną budowę, lecz żaluzje nadal z powodzeniem się w nich komponują.

Żaluzje aluminiowe można uznać ze jedne z najtrwalszych i najbardziej uniwersalnych. Pasują niemal do każdego standardowego okna, występują w bardzo wielu rozmiarach, również lamele mają delikatną oraz mocną budowę – ich szerokość można dobierać do potrzeb.

W tej chwili wybór koloru żaluzji jest ogromny. Poza różnorodnymi standardowymi odcieniami występują również lamele specjalne tzn. perforowane, szczotkowane oraz drewnopodobne. Żaluzje aluminiowe w większości wyposażone są w mechanizm samohamujący.

Klasyczna żaluzja pozioma aluminiowa z szerokimi lameli – 50 mm. Standardowo wyposażona w drabinkę sznurkową, podnoszona i sterowana za pomocą sznurka. Stanowi najbardziej uniwersalną osłonę wewnętrzną. Zapewnia możliwość kontrolowania dopływu światła do wnętrza dzięki regulacji kąta nachylenia lameli. Chroni wnętrze przed przegrzaniem. Pozwala cyrkulować powietrzu na właściwym poziomie. Zapewnia intymność, którą zyskuje się przez regulację piór żaluzji, kontrolę dopływu światła aż po zaciemnienie pomieszczenia.

Cechy żaluzji aluminiowych

Wśród najważniejszych cech wymienić należy:

  • dużą lekkość,
  • delikatność i fakt, iż nie zwracają na siebie uwagi,
  • duży stopień możliwości zaciemniania pomieszczenia przez wzgląd na szczelność zsuniętych lameli,
  • doskonałą ochronę przed letnim przegrzewaniem się pomieszczeń,
  • dużą trwałość i łatwość w czyszczeniu – można je myć wodą i innymi środkami czyszczącymi,

Sposób montażu:

  • na ścianie
  • do sufitu

Pasują niemal do każdego wnętrza, ich neutralny kolor nie koliduje wizualnie z wyposażeniem pomieszczeń. Polecamy je osobom praktycznym, dbającym o wygodę, funkcjonalność i ceniącym komfort użytkowania.

 

 

 

 

Pragniemy poinformować Cię, że Zgodnie z art. 13 ust. 1−2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27.04.2016 (tzw. RODO), zapewniamy bezpieczeństwo danym, które są przetwarzane w ramach działania naszej strony. Klikając „Akceptuję” lub zamykając okno, zgadzasz się na warunki przetwarzania swoich danych osobowych wyrażone w Polityce prywatności