Mieszkanie w stylu skandynawskim – jakie drzwi pokojowe wybrać?

Dla jednych surowy i zimny, wręcz sterylny, dla innych harmonijny i przytulny. Na przestrzeni ostatnich kilku lat zdecydowanie zyskał na popularności i zagościł w wielu polskich domach i mieszkaniach. Przy aranżacji wnętrz nie należy zapominać o drzwiach wewnętrznych. Elementy budowlane, jakimi są drzwi pokojowe, często traktowane są po macoszemu i zapominane przy wyborze koloru ścian, podłóg czy mebli. A są przecież nie tylko funkcjonalne, ale i należą do wystroju pomieszczenia.

Już na etapie planowania warto pomyśleć, jakie drzwi pokojowe wybrać, żeby stworzyć spójny styl i uzyskać zamierzony efekt

Za co kochamy styl skandynawski?

Główne cechy

Styl skandynawski cechują prostota i minimalizm. Wnętrza są przede wszystkim funkcjonalne, dobrze oświetlone i przestronne a kolory stonowane. Dużą rolę odgrywa silny związek z naturą. Wielbicie tego stylu z pewnością docenią dodatki, które ocieplają pomieszczenie i tworzą przytulną atmosferę.

drzwi-pokojowe-vasco-dabs-drzwi-wroclaw

Na zdjęciu: Drzwi wewnętrzne VASCO / DABS Drzwi Wrocław

Więcej modeli pod tym linkiem: Drzwi wewnętrzne VASCO

Kolory

We wnętrzach w stylu skandynawskim dominują jasne i stonowane barwy, przede wszystkim biel, szarości i beże. O zaletach i uniwersalności koloru białego pisaliśmy w artykule „Białe drzwi wewnętrzne – nudne, klasyczne czy nowoczesne?”. Świetnie sprawdza się on i w takich aranżacjach m. in. ze względu na właściwości odbijania światła i rozświetlania pomieszczeń. Dodatkowo jako tło otwiera wiele możliwości aranżacyjnych. Charakter stylu skandynawskiego podkreślają dodatki. Często w kolorach występujących w naturze takich, jak różowy, błękitny, turkusowy, miętowy czy zielony. Typowe są też geometryczne i wyraziste wzory.

drzwi-wewnetrzne-porta-dabs-drzwi-wroclaw

Na zdjęciu: Drzwi wewnętrzne Porta / DABS Drzwi Wrocław

Więcej modeli pod tym linkiem: Drzwi wewnętrzne Porta

Materiały i tkaniny

Silny związek z naturą znajduje odbicie przede wszystkim w zastosowanych materiałach i tkaninach. W skandynawskich domach królują naturalne materiały takie, jak drewno, np. dąb i sosna oraz tkaniny, jak len i bawełna. Przytulną atmosferę tworzą wszelkiego rodzaju koce, pledy czy poduszki z naturalnych tkanin.

drzwi-pokojowe-erkado-dabs-drzwi-wroclaw-scaled

Na zdjęciu: Drzwi wewnętrzne Erkado / DABS Drzwi Wrocław

Więcej modeli pod tym linkiem: Drzwi wewnętrzne Erkado

Hygge we wnętrzach

Komfort, wygoda, przytulność. Równowaga, bezpieczeństwo i szczęście.

Koncepcja hygge mówi o znajdowaniu szczęścia w każdej, nawet najmniejszej czynności, jaką wykonujemy. I mimo, że w hygge w ogóle nie chodzi o wartości materialne, to przestrzeń i przedmioty, jakimi otaczamy się na co dzień, mają ogromny wpływ na nasze samopoczucie.

Hygge to właśnie te małe rzeczy, które sprawiają, że się uśmiechamy. Atmosfera, którą tworzymy i uczucia, których wtedy doświadczamy. Poranna kawa w ulubionym kubku z ukochaną osobą, wieczór z dobrą książką pod przytulnym kocem czy zasypianie każdej nocy w wygodnym łóżku i miękkiej pościeli. Odpowiednio dobrane drzwi wewnętrzne dopełnią aranżację w stylu skandynawskim i wprowadzą przytulną atmosferę.

drzwi-pokojowe-porta-dabs-drzwi-wroclaw

Na zdjęciu: Drzwi wewnętrzne Porta / DABS Drzwi Wrocław

Więcej modeli pod tym linkiem: Drzwi wewnętrzne Porta

Na co zwrócić uwagę przy wyborze drzwi wewnętrznych do aranżacji w stylu skandynawskim?

Faktura drzwi do pokoju

Drzwi drewniane lub okleinowane z widocznymi słojami podkreślą klasyczny i naturalny charakter wnętrza. Z kolei drzwi gładkie lepiej sprawdzą się w bardziej nowoczesnych aranżacjach.

Kolor drzwi pokojowych

Białe drzwi zawsze będą dobrym wyborem i będą pasowały do praktycznie każdego wnętrza. Jednak w stylu skandynawskim idealnie sprawdzą się również drzwi w kolorach drewna lub drewnopodobnych przypominających m. in. dąb, sosnę czy orzech.

W DABS Drzwi Wrocław znajdziesz szeroki wybór modeli drzwi pokojowych do swojego skandynawskiego wnętrza.

  • Drzwi GRANDE UV

    cena netto 1,087.00  + vat 23%
  • Drzwi INSPIRE grupa A i B

    cena netto 810.00  + vat 23%
  • Porta Hide

    cena netto 1,500.00  + vat 23%
Pragniemy poinformować Cię, że Zgodnie z art. 13 ust. 1−2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27.04.2016 (tzw. RODO), zapewniamy bezpieczeństwo danym, które są przetwarzane w ramach działania naszej strony. Klikając „Akceptuję” lub zamykając okno, zgadzasz się na warunki przetwarzania swoich danych osobowych wyrażone w Polityce prywatności
Zostaw komentarz
Do góry